Як архітектура впливає на наше самопочуття

3

ARCOINTR

Спальні райони, сірі панельні будинки та навіть вулиці, якими ми ходимо щодня безпосередньо впливають на наш емоційний стан. Погодьтеся, зовсім інші емоційні відчуття виникають у нас під час подорожей або прогулянок районами з об’єктами архітектурної спадщини, чи новобудовами з надсучасним дизайном.  

Архітектори стверджують, що простір, в якому ми знаходимось, впливає на самопочуття кожної людини та знижує або підвищує рівень стресу. Тобто, важливе значення не лише ергономіки для фізичного здоров’я, а й середовища для емоційного комфорту.

 Психологія простору впливає на психічне здоров’я та поведінку людини. У процесі проектування слід піклуватися не тільки про якісну вентиляцію, освітлення, контроль шуму та вибір екологічних матеріалів. Необхідно враховувати важливість комфортного універсального середовища.  Розглядаючи рівень міського середовища, урбаністи говорять про психологію масштабу. Концепція базується на відчутті комфорту й благополуччя  у міському середовищі та перегукується з людськими відчуттями, розмірами та масштабами простору. Значення має планування міста, інфраструктура, наявність зелених насаджень. Гармонійне поєднання цих компонентів полегшує рутинне життя людей та знижує рівень депресії, серцевих захворювань, астми.

Практика показує необхідність стратегічного підходу до внутрішнього планування будівель з оптимізацією для сприйняття людиною. Архітектори приділяють більше уваги просторам для взаємодії та усамітнення, плануванню, освітленню тощо. Такі підходи сприяють підвищенню концентрації уваги та загальному самопочуттю.

Чи почуваєте Ви себе комфортно у середовищі, в якому живете?

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.