Надійність, зручність експлуатації, раціональне використання матеріалів – основні вимоги до будівельних конструкцій. Їх поділяють на два типи: тримальні та огороджувальні. Перші представляють собою конструкції будівель, які забезпечують їх стійкість та міцність: фундаменти, колони, перекриття. Другий тип конструкцій використовують для обмеження обсягів будівлі та поділу на приміщення. Вони можуть бути зовнішніми, тобто захищати від дії природних явищ, та внутрішніми – забезпечувати ізоляцію та поділ внутрішнього середовища.
Виготовляють будівельні конструкції з різних матеріалів: дерева, каменю, металу, бетону та залізобетону. Розрахування тримаючих конструкцій та елементів архітектурної концепції, які впливають на їх здатність, виділяють в окремий розділ проектної документації – “Конструктивні рішення”.
Цією невід’ємною частиною проекту визначається призначення та специфіка конструкцій, які забезпечуватимуть надійність та довговічність будівель. Розділ містить текстову та графічну частину, які включають в себе:
- план, розрізи, специфікацію матеріалів;
- схеми каркасів та вузлів;
- креслення перекриттів;
- план покрівлі.
Процес проектування розділу “Конструктивні рішення” передбачає розробку таких частин:
- КБ – конструкції бетонні (залізобетонні);
- КМ – конструкції металеві;
- КД – конструкції дерев’яні;
- КМД – конструкції металеві деталізовані.
Від вдалих конструктивних рішень та розрахунку залежить якість будівництва, тому під час проектних робіт має відбуватися детальне пропрацювання всіх вузлів та елементів.
0 коментарів